10X Training jest już po fazie testów w Xtreme Fitness Gyms. Nowy koncept odnosi sukces i zostaje wdrażany w kolejnych klubach sieci. O nowatorskich rozwiązaniach, które wpłynęły na sukces tych zajęć, opowiada twórca Marek Prusiński.

10X Training to pół godzinne zajęcia obwodowe na klatce funkcjonalnej. Rozwiązania zastosowane przy jego tworzeniu, pozwalają właścicielom na budowanie społeczności w ich klubach. Takie połączenie treningu siłowego i wytrzymałościowego na klatce funkcjonalnej z możliwością tworzenia kilkuset ćwiczeń, daje ogromne pole do popisu w przygotowaniu zajęć przez instruktorów.

Całość przekłada się na osiąganie celów fitness przez klubowiczów, którzy oprócz zajęć z instruktorem, mogą samodzielnie korzystać z konceptu, dzięki monitorom z wideo instruktażami ćwiczeń i propozycjami kolejności ich wykonywania.

Twórcą konceptu jest Marek Prusiński, Head of Fitness sieci Xtreme Fitness Gyms, jeden z pionierów zajęć LesMills, posiadający międzynarodowe doświadczenie w branży health & fitness, poparte ponad dwudziestoma latami pracy. W materiale wideo opowiada o 10X Training zdradzając sekrety sukcesu tego konceptu.